میلیاردر معروف: فدرال رزرو مجبور به کاهش چندباره نرخ بهره خواهد بود

میلیاردر و سرمایه‌گذار خطرپذیر، چاماث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، معتقد است که شرایط اقتصادی رئیس

توسط مدیر سایت در 28 خرداد 1403

میلیاردر و سرمایه‌گذار خطرپذیر، چاماث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، معتقد است که شرایط اقتصادی رئیس فدرال رزرو، جروم پاول (Jerome Powell) را مجبور خواهد کرد نرخ بهره را بیش از یک بار کاهش دهد.

میلیاردر معروف: فدرال رزرو مجبور به کاهش چندباره نرخ بهره خواهد بود

میلیاردر و سرمایه‌گذار خطرپذیر، چاماث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، معتقد است که شرایط اقتصادی رئیس فدرال رزرو، جروم پاول (Jerome Powell) را مجبور خواهد کرد نرخ بهره را بیش از یک بار کاهش دهد.

پالیهاپیتیا در یک قسمت جدید از پادکست All-In می‌گوید، انتظار دارد که اقتصاد آمریکا منقبض شود. او این پیش‌بینی را بر اساس داده‌هایی انجام می‌دهد که نشان می‌دهند آمریکایی‌ها تمام پس‌اندازهای خود را خرج کرده‌اند.

به گفته مدیرعامل شرکت Social Capital، افرادی که به پس‌اندازهای خود متکی بودند اکنون مجبور به یافتن شغل می‌شوند، اما بیشتر آن‌ها در پیدا کردن شغل دچار مشکل خواهند شد زیرا شرکت‌ها به دلیل سیاست “نرخ بهره بالا در مدت زمانی طولانی تر فدرال رزرو، از گسترش کسب‌وکار خود خودداری می‌کنند.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال ترون چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

“اگر بخواهم اقتصاد ایالات متحده را ساده توضیح دهم، ۷۰ درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) از مخارج افراد تشکیل می‌شود. مردم می‌توانند دو منبع را خرج کنند: پس‌اندازهایشان یا اعتباری که دارند.”

قسمت جالب این است که ما در نهایت تمام پس‌اندازهایی که مردم در حساب‌های بانکی خود نگه داشته‌اند را استفاده کرده‌ایم. این وضعیت باعث می‌شود که افراد مجبور شوند دوباره وارد بازار کار شوند تا بتوانند درآمد کسب کنند. اما مشکل این است که شرکت‌ها در حال کوچک‌ شدن هستند و در وضعیت دفاعی قرار دارند. به عبارت دیگر، همانطور که در گزارش بیکاری اخیر دیده می‌شود، نرخ بیکاری در حال افزایش است زیرا وقتی این افراد دوباره وارد بازار کار می‌شوند، شغل مناسبی برای آن‌ها وجود ندارد.

پالیهاپیتیا ادامه داده و توضیح می‌دهد که افزایش نرخ بیکاری باعث کاهش رشد اقتصادی خواهد شد و باعث خواهد شد جروم پاول مجبور شود نرخ بهره را چندین بار کاهش دهد.

“من فکر می‌کنم که آنچه که شاهدش خواهیم بود این است که برای بخش بزرگی از اقتصاد، ما دیگر پول کافی برای خرج کردن نداریم. به همین دلیل، فکر می‌کنم که ما شاهد کاهش رشد اقتصادی خواهیم بود و این امر باعث می‌شود که جروم پاول نه تنها اتفاقات تجربی زیادی برای کاهش نرخ بهره داشته باشد، بلکه تحت فشار سیاسی قرار خواهد گرفت که وی را وادار به کاهش نرخ بهره کند.”

آیا این باعث می‌شود که وی نرخ بهره را به طور فعال‌تری کاهش دهد؟ واقعاً فکر می‌کنم که بله، اما دیدگاه من این است که ما از پس‌اندازهای فردی خارج شده‌ایم. بنابراین، فکر می‌کنم نرخ بیکاری دوباره افزایش خواهد یافت. همچنین، فکر می‌کنم که تولید ناخالص داخلی (GDP) کاهش خواهد یافت و من معتقدم که ممکن است بیش از یک بار نرخ بهره کاهش پیدا کند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

منبع : https://nipoto.com/mag/billionaire-chamath-palihapitiya-says-fed-under-pressure-to-aggressively-cut-interest-rates

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن